| Marchio: | Wolves Teams |
| Numero di modello: | WT-S3001 |
| MOQ: | 1 |
| prezzo: | 360 |
| Tempi di consegna: | 15 giorni |
| Termini di pagamento: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
Handheld Portable WiFi 2.4G 5.8G GPS Signal Anti-Drone Jammer with effective range up to 1000 meters. This advanced drone jamming system disables targeted drones by blocking remote-control signals and GPS signals, forcing drones to either land or return to their origin.
| Output Interface | Shield Band of Frequency (MHz) |
|---|---|
| CH1 | 2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | GPSL1: 1560-1620MHz |
| CH3 | 5.8G: 5725-5850MHz |
| Power Supply | AC110~220V/DC-48V (option) |
| Total RF Power | 15W |
| Built-in Battery | DC-24V 8AH/Support 120min Full Power Working (option) |
| Shielding Area | 800 ~ 1200m |
| Power Consumption | 80W |
| Weight | 6.0Kg |
| Size (L×W×H) | 960×400×230 mm |
| Humidity | 30%-95% |
| Running Temperature | -10 to +55 Celsius Degree |
Primarily used in airports, scientific research centers, detention facilities, interrogation rooms, courthouses, labor camps, and other sensitive locations including military and governmental compounds. Additional applications include:
| Delivery Time Schedule | 3-5 days from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
|---|---|
| Payment Terms | 50% advance, 50% before shipping |
| Terms of Delivery | FOB HONGKONG/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates provided for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th Year: 5% of total for each additional year |