| Marchio: | Wolves Team |
| Numero di modello: | 808L100-10 |
| MOQ: | 1 |
| prezzo: | 1 |
| Tempi di consegna: | 7-15 |
| Termini di pagamento: | L/C,D/A,T/T,Western Union |
High-power outdoor portable remote-bomb & cell phone WiFi GPS jamming system implementing advanced signal jamming technology. By cutting off wireless data transmission, it protects VIP convoys from Remote Control Improvised Explosive Devices (RCIEDs) and roadside bombs.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Frequency Range | 20-6000MHz/700-2600MHz |
| Jammer Type | Portable Jammer |
| Channel Number | 7 |
| Each Band Power | 100W |
| Total Output Power | 700W |
| Jamming Range | 2-90m |
| Channel | Frequency Range |
|---|---|
| CH1 | CDMA850: 850-894MHz |
| CH2 | GSM900: 925-960MHz |
| CH3 | DCS1800: 1805-1880MHz |
| CH4 | PCS1900: 1920-1990MHz |
| CH5 | 3G: 2110-2170MHz |
| CH6 | GPS: 1500-1600MHz |
| CH7 | WiFi: 2400-2500MHz |
| Output Power | Up to 230W-250W per channel |
| Range Radius | Up to 200 meters (depending on signal strength) |
| Battery Working Time | 1 hour |
| Jammer Module Number | 7 |
| Size (without antenna) | 56×45.5×26.5mm |
| Total System Weight | Up to 30kg |
| Power Supply Voltage | 230VAC/~110VA |
| Power Consumption | Max: 700W |
| Humidity | Up to 80% |
| Operation Temperature | -10°C to +50°C |
| Power Adjustment | Multi-level potentiometer |
| Cooling System | Active "smart" with integrated air filter |
| Antenna Type | External high gain omni-directional |
Can be installed in vehicles, features five bands, uses pelican case, portable design with internal battery. Designed for high-quality performance in various environments.
| Delivery Time | 1 month from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping |
| Delivery Terms | FOB Hong Kong/USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free updates for 36 months |
| Extended Warranty | 5% of total cost per year after 4th year |
Jamming distances mentioned are for reference only. Actual distance varies depending on signal strength, location, and battery charge level.
For portable jammers without cooling fans: Do not use while charging to prevent damage. Usage during charging voids free repair rights.